nukentėjusysis privalo šaukiamas atvykti pas ikiteisminio tyrimo pareigūną, prokurorą ir į teismą (BPK 83 str. 1 d.)
jei nukentėjusysis be svarbios (pateisinamos) priežasties neatvyksta pas ikiteisminio tyrimo pareigūną, prokurorą ar į teismą, jis gali būti prievarta atvesdinamas (BPK 142 str.) ar (ir) nubaustas bauda (BPK 83 str. 2 d., 163 str. 1 d.). Jei nukentėjusysis be svarbios priežasties neatvyksta į teismą, teisėjas ar teismas gali paskirti jam areštą iki 1 mėnesio (BPK 83 str. 3 d., 163 str. 1 d.)
jei į apklausą nukentėjusysis šaukiamas telefonu ar kitais būdais, bet ne šaukimu, už neatvykimą į apklausą negali būtitaikomos BPK 163 straipsnyje nurodytos procesinės prievartos priemonės (BPK 182 str. 2 d., 185 str.)
jei į teisminį bylos nagrinėjimą neatvyko nukentėjusysis ar jo atstovas, teismas nusprendžia, ar nagrinėti bylą, ar padaryti teisiamojo posėdžio pertrauką, ar bylos nagrinėjimą atidėti, atsižvelgdamas į tai, ar galima be nukentėjusiojo ar jo atstovo išsamiai ištirti visas bylos aplinkybes ir apginti nukentėjusiojo interesus (BPK 251 str.)
jei į teisminį bylos nagrinėjimą neatvykocivilinis ieškovas ar jo atstovas, teismas civilinį ieškinį palieka nenagrinėtą, tačiau, jei civilinis ieškovas prašo nagrinėti civilinį ieškinį jam nedalyvaujant ar teismas pripažįsta, kad reikalinga civilinį ieškinį nagrinėti civiliniam ieškovui nedalyvaujant, teismas turi teisę spręsti civilinį ieškinį iš esmės (BPK 252 str. 1 ir 2 d.)